A digitális kor egyik legnagyobb kihívása és egyben lehetősége a vállalatok számára az, hogyan tudják hatékonyan fejleszteni online jelenlétüket. Bár a weboldal továbbra is fontos eszköz és tulajdonképp alapelvárás, ma már egyéb felületeknek is kiemelt szerepük lehet. Érdemes megfontolni interaktív platformok, mint pl a social media, videómegosztók, online piacterek vagy a épp olyan hazai fejlesztések, mint a Brillit alkalmazását.

Minőségi tartalomterjesztés: blogok, videók és podcastok

A tartalommarketing az online jelenlét alapköve. Az értékes, releváns és rendszeresen frissülő tartalom nagyon hasznos az ügyfelek szempontjából, emellett segít abban, hogy a vállalat kedvezőbb helyre kerüljön a keresőmotorok rangsorolásában.

A vállalati blogok és cikkek kiváló eszközök a szakértelem vagy akár egy-egy termék bemutatására és a közönség tájékoztatására. Olyan témákról javasolt írni, amik érdeklik a célcsoportot, és megoldásokat kínálnak a problémáikra.

A videók népszerűsége töretlenül növekszik, ezért érdemes termékbemutatókat, oktatóvideókat vagy akár ügyfélinterjúkat készíteni. A videótartalom segít a bonyolultabb információk egyszerű és látványos bemutatásában, és a felhasználók is szeretik, ha egy-két perc leforgása alatt hasznos ismereteket szerezhetnek egy-egy termékről vagy szolgáltatásról.

A podcastok is remek lehetőséget kínálnak a célközönség elérésére, iparági hírek megosztására. Előnye, hogy hallgatásuk nem igényel aktív figyelmet, így sokan szívesen fogyasztják munkába menet vagy sportolás közben.

E-kereskedelem: az online vásárlás forradalma

Az e-kereskedelem robbanásszerű növekedése megváltoztatta a vásárlói szokásokat. Az online áruházak nemcsak kényelmesebbek, de lehetőséget biztosítanak a globális piacra lépésre is. A vállalatok saját webshop üzemeltetésével vagy online piactereken történő megjelenéssel népszerűsíthetik legegyszerűbben termékeiket.

Egy jól felépített webshop alapvető fontosságú. Fontos, hogy legyen felhasználóbarát, gyors és biztonságos. A jó minőségű képek és videók, valamint az egyszerű fizetési és szállítási lehetőségek biztosítása is elengedhetetlen.

A nagy online piacterek, mint az Amazon vagy az eBay, hatalmas forgalmat bonyolítanak. Ha ezeken a platformokon is elérhetők a termékek, az jelentősen növelheti az eladások számát.

Márkaismertségnövelés és kapcsolatépítés a közösségi média segítségével  

A közösségi média platformok, mint a Facebook, Instagram, YouTube vagy Pinterest egyre több lehetőséget kínálnak a közvetlen értékesítésre. Az interaktív megjelenések, a lenyűgöző fotók és videók, valamint az influenszerek által megosztott tartalmak lehetővé teszik a közvetlen kommunikációt az ügyfelekkel és növelik a márkaismertséget.  Érdemes kipróbálni a platformok saját e-kereskedelmi funkcióit, mint például az Instagram Shopping.

A LinkedIn ugyanakkor a B2B (business-to-business) szektor számára nyújt kiváló lehetőségeket. Iparági hírek, szakmai cikkek és esettanulmányok megosztásával kapcsolatok építhetők más szakemberekkel és potenciális partnerekkel.  

Brillit, a hazai online szolgáltatáskereső

Az egyre növekvő verseny miatt olyan felületek alkalmazása is megfontolandó, ahol egy helyen egyszerűen népszerűsíthető az adott szolgáltatás. A több mint 8 éve működő Brillit felületén 3000-nél több cég elérhető. A platform lehetőséget nyújt az ügyfeleknek megtalálni a legjobb szolgáltatót, míg a társaságok növelhetik az ügyfélkörüket. A vállalatok a regisztrációt követően saját profiloldalt kapnak, ahol egy helyen oszthatnak meg minden hasznos információt.

A Brillit szolgáltatáskeresőjében bárki szabadon kereshet az adatbázisban, kapcsolatba léphet a kiválasztott cégekkel és árajánlatot kérhet tőlük. A regisztrált vállalatok továbbá B2B irányba is tudnak értékesíteni.