A Molnár Villám hiánypótló szerepet tölt be a villamos biztonságtechnika szolgáltatás területén. Amellett, hogy immár két évtizede foglalkozik teljes körű villamos biztonságtechnikai mérésekkel, az edukációra és a balesetveszély tudatosítására is kiemelt hangsúlyt fektet. Elmondása szerint, ha nagyobb figyelmet kapnának a rendeletekben előírt, hatósági engedélyekhez és ellenőrzésekhez szükséges villamos biztonsági felülvizsgálatok, számtalan súlyos balesetet és felmerülő többletköltséget lehetne megelőzni.
Mindenre kiterjedő szolgáltatás, villamos biztonsági vizsgálat
A Molnár Villám mögött álló Molnár Viktor 2004 óta végez teljes körű villamos biztonságtechnikai felülvizsgálatokat Pest megye teljes területén. Ez lehet az újépítésű lakóingatlanok, épületek vagy egyéb létesítmények (erősáramú berendezések) villamos biztonsági, érintésvédelmi, tűzvédelmi és villámvédelmi felülvizsgálata. Ezen felül tevékenységi köréhöz tartozik még a fotovoltaikus rendszerek, elektromos meghajtású gépjárművek töltő állomásainak, illetve a villamos kéziszerszámok időszakos évenkénti ellenőrzése.
Olyan nagyvállalatok és intézmények megbízásain dolgozott, mint a Bosch, a Magyar Elektrotechnikai Egyesület, az ELMŰ-ÉMÁSZ vagy a Szigetszentmiklósi Tankerületi Központ. Vállalkozása a 2020-ban a 27/2020. (VII. 16.) ITM rendelettel módosított 40/2017. (XII. 4.) NGM rendeletben kiadott villamos műszaki biztonsági szabályzatot veszi alapul. A 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet megszüntette és összevonta az érintésvédelmi és az erősáramú berendezések felülvizsgálatának fogalmát, ezt váltotta fel a villamos biztonsági felülvizsgálat.
Mit is takar ez a szolgáltatás? A villamos biztonsági felülvizsgálat a villamos berendezések részletes – a méréseket és azok számszerű eredményének kiértékelését is tartalmazó – különleges erősáramú villamos szakképzettséget igénylő ellenőrzését jelenti. Elvégzéséről minden üzemeltetőnek gondoskodnia kell egy újépítésű vagy felújított hálózatú ingatlanon. Ingatlanok tulajdonos váltásánál, vagy bérbeadás esetén is kötelező a rendeletben előírt villamos biztonsági felülvizsgálat, melyet az eladónak vagy bérbeadónak kell elvégeztetnie, és az erről készült dokumentációt köteles díjmentesen rendelkezésre bocsátania a vevőnek vagy bérlőnek.
További változás a 40/2017 NGM rendelethez képest, hogy csak biztonságosan üzemeltethető épület adható át a vevőnek, ezért kötelező alávetni villamos biztonsági felülvizsgálatnak, és kijavíttatni az ott feltárt élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető hibákat. Ezen kívül időszakosan, legalább 6 évente el kell végezni a lakóépületek villamos berendezésén, ha az érintésvédelmi kioldószerv az áram-védőkapcsoló (maximum 30mA kioldó árammal), és legalább 3 évente, ha az épület munkahelynek minősül.
Sokan nem tudják, hogy a villamos biztonságtechnikai felülvizsgálat nem egy opcionális lehetőség, hanem egy jogszabályba foglalt kötelezettség, amit legfőképpen a saját biztonságunk érdekében fontos elvégezni, hiszen életek foroghatnak kockán egy épület szakszerűtlen villamossági kivitelezésénél – állítja Molnár Viktor.
Spórolásból balesetek és pluszköltségek
A szakember tapasztalatai alapján azonban a gyakorlat egészen mást mutat. Az építőanyagok drasztikus áremelkedésével és a növekvő inflációval párhuzamosan megnőtt az építőipari átverések és balesetek miatt pórul járt fogyasztók száma is. Sokan az olcsó kivitelezésen akarnak spórolni. Akár még engedély és számla nélkül dolgozó szakikat is megbíznak, elmulasztva a villamossági hálózatok ellenőrzését is. Végül sokszorosan fizetik meg a megbízhatatlan szolgáltatás árát.
Ugyanis nem ritka jelenség, hogy amikor a megrendelők a kivitelezésben ejtett hibák miatt jogaikat akarják érvényesíteni, a vállalkozót már nem tudják elérni. A hiba feltárása és javítása még több pluszköltséggel jár. Amennyiben viszont olyan káresemény következik be, amellyel a biztosítóhoz fordulnának, ismét akadályba ütköznek. A biztosító nem fizet, ha előzetesen nem készült villamos biztonsági felülvizsgálat, és nem nyújtják át neki az erről készült dokumentációt.
Edukáció és ismertségnövelés digitális eszközökkel
A Molnár Villám pontosan ebből a tapasztalatból indult ki. Eldöntötte, hogy a vállalkozásának ismertségnövelésével egyidejűleg a tudatosítás és edukáció eszközével hívja fel a figyelmet a problémára mind a potenciális ügyfelek, mind a saját ismeretségi körében.
Ebben nagy segítségére vannak a különböző digitális platformok, a közösségi média felületek és a Brillit.com, hazánk első, minden területet lefedő szolgáltatáskereső portálja, amely egyfajta interaktív digitális cégkatalógusként segíti a beszállítók és a megrendelők közötti kommunikációt és együttműködést.
Örülök, hogy fél évvel ezelőtt rátaláltam a Brillitre, mert kisvállalkozóként egy plusz megjelenési felületet adott a kezembe. Gyakorlatilag a honlapom tömörített, egyszerűsített változatát hozhattam létre a saját profilom kitöltésével. Plusz előny, hogy a megbízók ezen keresztül akár közvetlenül is felvehetik velem a kapcsolatot és kérhetnek ajánlatot – teszi hozzá Molnár Viktor.
További információ a Molnár Villám széleskörű szolgáltatásairól az alábbi linkre kattintva érhető el: https://molnarvillam.hu
Legyen a Brillit a virtuális tárgyalód és az új digitális asszisztensed!
Ma már alapvető követelmény, hogy digitalizáld üzleti folyamataid. Regisztrálj a Brillitre és lépj szintet! Csatlakozz több száz olyan vállalkozóhoz, akik már élvezik a tagság előnyeit! Nálunk sohasem fogysz ki a partnerekből, a lehetőségekből és az ötletekből.
Használd platformunk legnépszerűbb funkcióit:
- készíts árajánlatot, értékesítsd a terméked vagy szolgáltatásod beszerzőknek,
- kutass fel kivitelezőket, beszállítókat, alvállalkozókat és válogass az ajánlataik között,
- szerezz még több bevételt vagy spórolj a kiadásaidon!